Vše začalo kdysi dávno mojí velkou vášní pro severoamerické indiány a jejich kulturu kočovníků na Velkých pláních. Následovaly cesty do USA k nejlepším výrobcům a sběratelům. K indiánské kultuře koně vždy neodmyslitelně patřili, pořídil jsem si tedy svého prvního koně-appaloosu. Následné hledání společného porozumění mě dovedlo k Vaquero horsemanshipu.

V roce 2008 jsem zdědil část pozemků, která moje rodina vlastní po 4 generace a vize vlastního ranče se mohla pozvolna začít naplňovat. U kamaráda, který stavěl sruby v Coloradu, jsem se naučil srubařským základům a začali jsme budovat klasický rodinný ranč.

Dnes s mou ženou Martinou a dcerou Emmou žijeme starou Vaquero (Buckaroo) tradicí, která nám dává možnost sloučit svobodu a romantiku starého amerického západu, lásku k rodné hroudě a výrobu indiánských věcí. Snažíme se o citlivý přístup k našim zvířatům. Proto jsou naší inspirací lidé jako Ray Hunt, bratři Dorrancovi, Richard Caldwell, Kay Weinrich i Vašek Bořánek . Prostě lidé, kteří mají co říct i když na začátku většinou mlčí.

emmaonas 03

Ranč střeží a dělají nám společnost 2 psi plemen australský bullarab a lousianský leopardí pes.

onas 02 onas 01